Chcemy nieustannie poszerzać swoje i Wasze horyzonty wspólnym kreowaniem nowoczesnych form twórczych, wspieraniem artystów, tworzeniem warunków do rozwoju kulturowego i mentalnego.


Rozumiemy znaczenie równowagi w życiu codziennym, stąd w wymiarze ogólnym stawiamy na podwyższanie poziomu rozrywki w naszej okolicy, promujemy kulturę fizyczną i zaangażowanie w życie społeczne.


Zależy nam na pokazaniu walorów turystycznych Pogórza i Przedgórza Kaczawskiego oraz szerzeniu wszelkiej wiedzy na temat regionu, jego zabytków i historii, ponieważ wierzymy w potencjał Legnicy i jej okolic.


Uważamy, że rozwój osobisty mieszkańców wraz z ugruntowanym poczuciem przynależności terytorialnej i społecznej synergicznie poprawiają jakość życia w naszej małej ojczyźnie. W zrównoważonym rozwoju nie można również pominąć dobrej, jakościowej zabawy!


Nasze przedsięwzięcia są inkluzywne i otwarte, walczymy o niezakłóconą dostępność sztuki dla osób z niepełnosprawnościami i dotkniętymi ubóstwem. Zapraszamy wszystkich, bez wyjątku, do tworzenia nowej rzeczywistości na starym gruncie!